SMIK

Fotele biurowe – Projektanci

Fotele biurowe – ergonomia i zdrowie

Jeden czynnik definiuje dzisiejsze fotele biurowe, jak żaden inny parametr – ergonomia. Bez niej zdrowie nie uchowa się od problemów. Ciało potrzebuje specyficznego dotyku, nic się w tym nie zmienia, gdy kładzie się na przedmiotach nieożywionych.

fotel biurowyCo ergonomia ma wspólnego ze zdrowiem? Jeśli rozmawiamy o fotelach biurowych, to tak naprawdę tych wspólnych mianowników jest bardzo wiele. Z ergonomią ściśle powiązane jest ułożenie ludzkiego szkieletu na powierzchniach mebla. Odpowiada ona za obciążenia, jakie kości muszą tolerować. Kiedy fotele biurowe nadwyrężają stawy, kości, mięśnie lub ogólne samopoczucie, wtedy z ergonomią mają chyba niewiele wspólnego.   

Ergonomia powstaje na desce kreślarskiej, ale musi być konsultowana ze specjalistami, którzy rozumieją układ ruchu od strony medycznej. Projektant mebli zna się na modnym wyglądzie i na wielu aspektach technicznych, ale na pewno nie jest fachowcem w zakresie ludzkiej anatomii, gdyż musiałby przebyć studia medyczne. Najlepiej jak patronat nad serią foteli biurowych obejmuje konkretna placówka ortopedyczna, która jest znana na świecie z niebywałej renomy.

Zdrowie można stracić wszędzie. Fotele biurowe bez ergonomicznego atestu są niczym uzbrojona bomba, wcześniej czy później dojdzie do eksplozji dolegliwości. Słuchając lekarzy macie szansę uniknąć blamażu. Kapitał zainwestowany w fotele biurowe zwróci się, jeśli nie będziecie produkować ich w pośpiechu bez doradztwa szlachetnych medyków.

Przeszywający ból zaskoczy was i nadjedzie bez wcześniejszych oznak. Kolejny powód do biurowych zmartwień, chyba że macie pewność, że postawiliście na ergonomiczne fotele. Masa ludzi już odczuwa konsekwencje pracy w złych warunkach, nie dołączaj do nich poprzez zbyt oszczędne podejście do architektury. Liczba schorzeń powstałych w spokojnych biurach podwoiła się w poprzedniej dekadzie.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You Might Also Like