SMIK

Fotele biurowe – Projektanci

Fotele obrotowe – o jakich marzą Polacy?

Powoli komputer staje się najważniejszym urządzeniem, jakie pomaga w organizacji codziennego życia. Do niego trzeba zaopatrzyć się w fotel obrotowy, a to czasem niełatwa decyzja. Jak swoje wymarzone fotele opisują Polacy biorący udział w ankietach?

skóra tapicerkaW badaniach przewijają się ciągle te same kwestie. Fotele obrotowe muszą być duże, a w niektórych przypadkach nawet ogromne. Rozmiar zazwyczaj wymieniany jest w ankietach na pierwszej pozycji. Klienci nie znoszą foteli biurowych, w których ramiona lub biodra wystają poza główną bryłę mebla. Następnym czynnikiem anonsowanym podczas badań rynkowych jest jakość tapicerki. Choć rzadko ktoś może rzeczywiście ocenić jej wartość, jeśli nie pracuje normalnie w branży meblowej, to jednak konsumenci nieraz narzekają, że po dłuższym okresie tapicerka okazała się niewystarczająca. Bywa, że tapicerka jest krytykowana z względów czysto osobistych, ponieważ dany klient nie znosi wybranego rodzaju materiału.

Osoby zamierzające kupić fotel obrotowy wypowiadają się też z pewnym zaniepokojeniem o mechanice poszczególnych modeli. Ludzie nie tolerują skrzypiących mechanizmów lub takich, które co jakiś czas zacinają się i wymagają przyłożenia dużej siły, aby je odblokować i przywrócić pożądane działanie. Męczarnie z mechanizmami konfiguracyjnymi są stałym punktem krytyki w ankietach konsumenckich.

Patrząc na wyniki ankiet można orzec, że Polacy już dosyć dobrze poznali fotele obrotowe i wiedzą, przed czym się wystrzegać. Zarzuty stawiane meblom z reguły mają pokrycie w rzeczywistości, tylko nieliczne z nich można sklasyfikować jako fanaberie pojedynczych klientów. O producentach dobrze świadczy fakt, że wyciągają z takich badań wnioski, które szybko widoczne są w postaci zmian w nowych produktach. Konsumenci i producenci mogą wspólnie przybliżyć fotele obrotowe do stanu perfekcyjnego.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You Might Also Like